calendar  photos  |  facebook  |  articles  results  entry forms  shoes  |  books  |  shopping  site builder  advertise


ontherunevents.com on Facebook



Race Results
Mountain Marathon & Hillbilly Half, 
March 3, 2012, Capitol Forest, Olympia WA
Marathon & Half Marathon

| More

Special thanks to Guerilla Running for providing us these results!
Check out this handy Pace Chart


 View 2012 Race day photos here

Results

Mountain Marathon
& Hillbilly Half
3/3/2012
Capitol Forest
Olympia, WA

Presented by Guerilla Running
Thanks to the generous support of: 


La Sportiva, Ontherunevents.com, The Friends of Capitol Forest, Penrose & Associates Physical Therapy,
 The Balanced Athlete, Integrated Sports Medicine, Olympia Orthopedic Associates, Olympia Urology Center,
  NUUN, Nathan Sports, Hello Cupcake, Washington State Department of Natural Resources, 
  & Thurston County Search & Rescue

Event Description: Half Marathon event is included in the 2012 La Sportiva Mountain Cup Race Series.
 Temperature at the start in high 30s. Gusty winds. Starting point at 500 ft elevation. 
 High point 2369 ft. Elevation Gain: Marathon (26.22) 3,854.99 ft. 
 1/2 Marathon (13.11): 2100 ft. Trail/road conditions ranged from hard 
 packed dirt, mud, snow and slush. USATF Sanctioned Event.

Marathon  Overall 
(58 finishers of 70 starters)

Place Comp#  Name                     Age  Hometown                  Time______
 
    1   464  Sean Meissner              M38  Sisters, OR                4:14:34.98
    2   465  Cassie Scallon             W29  Tigard, OR                 4:19:34.15
    3   484  Zach Barnes                M32  Portland, OR               4:30:55.69
    4   435  Dana Munari                M47  Lakewood, WA               4:40:23.34
    5   406  Steven Reda                M47  Lakewood, WA               4:51:38.21
    6   418  Troy Marter                M26  Kent, WA                   4:51:38.50
    7   430  Michael Owen               M27  Kelowna, BC                4:58:32.99
    8   479  Adam Gaston                M39  Bellevue, WA               4:59:41.73
    9   470  Nick Doelman               M33  Elma, WA                   5:11:15.20
   10   457  Daniel Kuhlman             M28  Tacoma, WA                 5:13:28.54
   11   463  Robert Bondurant           M39  Chimacum, WA               5:14:34.04
   12   444  Neal Saxe                  M44  Bellingham, WA             5:14:58.20
   13   411  Ian Morgan                 M33  Cashmere, WA               5:15:58.14
   14   460  Anne Larsen                W38  Olympia, WA                5:16:44.47
   15   485  Justin Dunlap              M31  Portland, OR               5:20:54.16
   16   441  Tom Stinchfield            M34  Washougal, WA              5:22:03.87
   17   447  joshua owen                M33  beaverton, OR              5:32:31.73
   18   431  John Sovocool              M56  Richfield Springs, NY      5:39:24.91
   19   480  Dan Saul                   M56  Olympia, WA                5:40:33.39
   20   481  Jonathan Shark             M33  Olympia, WA                5:40:57.20
   21   434  Jordan Wirfs-Brock         W27  Boulder, CO                5:41:02.20
   22   483  Brad Gaub                  M42  Seattle, WA                5:48:06.77
   23   432  Sean Fay                   M42  Sammamish, WA              5:49:28.01
   24   402  Stephen Miller             M50  Olympia, WA                5:49:36.57
   25   468  Andy Pierce                M38  Mercer Island, WA          6:00:02.31
   26   471  Nick Milkovich             M32  Tacoma, WA                 6:01:12.50
   27   438  Timothy Stephens           M27  Seattle, WA                6:06:14.21
   28   442  Alecia Smith               W39  sequim, WA                 6:06:46.20
   29   462  Ashley Kuhlman             W25  Lakewood, WA               6:07:43.26
   30   405  Jean-Gael Reboul           M35  Kenmore, WA                6:47:15.26

   31   428  David Stinchfield          M37  Washougal, WA              6:23:43.09
   32   415  James Hutcheon             M44  Olympia, WA                6:24:04.51
   33   409  Keli Davenport             W40  Longview, WA               6:25:47.13
   34   482  Dan Paige                  M31  Olympia, WA                6:26:16.60
   35   408  william baldyga            M40  Fircrest, WA               6:27:59.66
   36   501  Bryce Eadie                M30  Shoreline, WA              6:33:03.54
   37   454  Jason Ryan                 M35  Tacoma, WA                 6:33:12.99
   38   455  Kurt Lauer                 M50  Seattle, WA                6:34:55.65
   39   433  Joel Manning               M51  olympia, WA                6:35:33.88
   40   450  Gary Holloway              M49  Boise, ID                  6:35:34.17
   42   403  Anthony Anserello          M29  Tacoma, WA                 6:35:47.89
   43   429  Johnathan Lee              M29  Olympia, WA                6:36:08.96
   44   439  Claire Heid                W23  Tacoma, WA                 6:36:09.22
   45   400  Brad Cramer                M33  Lacey, WA                  6:44:22.26
   46   437  Brian Koziolek             M31  Yelm, WA                   6:44:48.92
   47   423  Rennes Weimer              M36  Lacey, WA                  6:49:42.94
   48   448  Matthew Fabrizius          M20  Greendale, WI              6:52:19.29
   49   449  Elliott Gaskins            M31  Dupont, WA                 7:01:07.78
   50   467  Michael Brookman           M40  Brier, WA                  7:10:26.81
   51   466  Vivian Doorn               W45  Olympia, WA                7:18:25.56
   52   424  Michael Rollins            M29  Yelm, WA                   7:35:26.09
   53   477  Joe Schrum                 M42  Olympia, WA                7:40:50.50
   54   446  Mike Kuhlmann              M61  Lakewood, WA               7:43:08.69
   55   472  Brian Spears               M34  Chehalis, WA               7:44:27.37
   56   445  Stewart Chang              M38  Beaverton, OR              7:50:50.42
   57   412  Bethany Sotak              W31  La Jolla, CA               8:21:05.68
   58   425  david hodges               M30  jblm, WA                   8:22:57.89
   59   474  Jose Diaz                  M18  York, PA                   8:24:08.19


Marathon  Age Group

Place Name                 Age Hometown             Avg Mile Time___________

20-29 Results  Women

  1 Cassie Scallon           W29 Tigard, OR              9:56.8 4:19:34.15
  2 Jordan Wirfs-Brock       W27 Boulder, CO            13:04.1 5:41:02.20
  3 Ashley Kuhlman           W25 Lakewood, WA           14:05.5 6:07:43.26
  4 Claire Heid              W23 Tacoma, WA             15:10.8 6:36:09.22

30-39 Results  Women

  1 Anne Larsen              W38 Olympia, WA            12:08.2 5:16:44.47
  2 Alecia Smith             W39 sequim, WA             14:03.3 6:06:46.20
  3 Bethany Sotak            W31 La Jolla, CA           19:12.1 8:21:05.68

40-49 Results  Women

  1 Keli Davenport           W40 Longview, WA           14:47.0 6:25:47.13
  2 Vivian Doorn             W45 Olympia, WA            16:48.0 7:18:25.56

15-19 Results  Men

  1 Jose Diaz                M18 York, PA               19:19.1 8:24:08.19

20-29 Results  Men

  1 Troy Marter              M26 Kent, WA               11:10.5 4:51:38.50
  2 Michael Owen             M27 Kelowna, BC            11:26.4 4:58:32.99
  3 Daniel Kuhlman           M28 Tacoma, WA             12:00.7 5:13:28.54
  4 Timothy Stephens         M27 Seattle, WA            14:02.0 6:06:14.21
  5 Anthony Anserello        M29 Tacoma, WA             15:10.0 6:35:47.89
  6 Johnathan Lee            M29 Olympia, WA            15:10.8 6:36:08.96
  7 Matthew Fabrizius        M20 Greendale, WI          15:48.0 6:52:19.29
  8 Michael Rollins          M29 Yelm, WA               17:27.1 7:35:26.09

30-39 Results  Men

  1 Sean Meissner            M38 Sisters, OR             9:45.3 4:14:34.98
  2 Zach Barnes              M32 Portland, OR           10:22.9 4:30:55.69
  3 Adam Gaston              M39 Bellevue, WA           11:29.1 4:59:41.73
  4 Nick Doelman             M33 Elma, WA               11:55.6 5:11:15.20
  5 Robert Bondurant         M39 Chimacum, WA           12:03.3 5:14:34.04
  6 Ian Morgan               M33 Cashmere, WA           12:06.5 5:15:58.14
  7 Justin Dunlap            M31 Portland, OR           12:17.8 5:20:54.16
  8 Tom Stinchfield          M34 Washougal, WA          12:20.5 5:22:03.87
  9 joshua owen              M33 beaverton, OR          12:44.5 5:32:31.73
 10 Jonathan Shark           M33 Olympia, WA            13:03.9 5:40:57.20
 11 Andy Pierce              M38 Mercer Island, WA      13:47.8 6:00:02.31
 12 Nick Milkovich           M32 Tacoma, WA             13:50.5 6:01:12.50
 13 Jean-Gael Reboul         M35 Kenmore, WA            14:36.3 6:19:36.26

 14 David Stinchfield        M37 Washougal, WA          14:42.2 6:23:43.09
 15 Dan Paige                M31 Olympia, WA            14:48.1 6:26:16.60
 16 Bryce Eadie              M30 Shoreline, WA          15:03.7 6:33:03.54
 17 Jason Ryan               M35 Tacoma, WA             15:04.1 6:33:12.99
 18 Brad Cramer              M33 Lacey, WA              15:29.7 6:44:22.26
 19 Brian Koziolek           M31 Yelm, WA               15:30.7 6:44:48.92
 20 Rennes Weimer            M36 Lacey, WA              15:42.0 6:49:42.94
 21 Elliott Gaskins          M31 Dupont, WA             16:08.2 7:01:07.78
 22 Brian Spears             M34 Chehalis, WA           17:47.9 7:44:27.37
 23 Stewart Chang            M38 Beaverton, OR          18:02.5 7:50:50.42
 24 David Hodges             M30 jblm, WA               19:16.4 8:22:57.89

40-49 Results  Men

  1 Dana Munari              M47 Lakewood, WA           10:44.7 4:40:23.34
  2 Steven Reda              M47 Lakewood, WA           11:10.5 4:51:38.21
  3 Neal Saxe                M44 Bellingham, WA         12:04.2 5:14:58.20
  4 Brad Gaub                M42 Seattle, WA            13:20.4 5:48:06.77
  5 Sean Fay                 M42 Sammamish, WA          13:23.5 5:49:28.01
  6 James Hutcheon           M44 Olympia, WA            14:43.1 6:24:04.51
  7 william baldyga          M40 Fircrest, WA           14:52.1 6:27:59.66
  8 Gary Holloway            M49 Boise, ID              15:09.5 6:35:34.17
  9 Michael Brookman         M40 Brier, WA              16:29.7 7:10:26.81
 10 Joe Schrum               M42 Olympia, WA            17:27.1 7:35:26.09

50-59 Results  Men

  1 John Sovocool            M56 Unattached             13:00.4 5:39:24.91
  2 Dan Saul                 M56 Olympia, WA            13:03.0 5:40:33.39
  3 Stephen Miller           M50 Olympia, WA            13:23.8 5:49:36.57
  4 Kurt Lauer               M50 Seattle, WA            15:08.0 6:34:55.65
  5 Joel Manning             M51 olympia, WA            15:09.5 6:35:33.88

60-69 Results  Men

  1 Mike Kuhlmann            M61 Lakewood, WA           17:44.8 7:43:08.69



 View 2012 Race day photos here


Half Marathon  Overall
(221 Finishers of 223 Starters)

 Place Comp#  Name                    Age  Hometown                  Time______
   
    1   265  Matthew Byrne              M36  Scranton, PA               1:26:27.91
    2   294  Jared Scott                M29  Grand Canyon, AZ           1:29:38.10
    3   306  Robert Krar                M35  Flagstaff, AZ              1:30:16.38
    4   168  Weston Fuhrman             M28  Portland, OR               1:33:34.95
    5   319  Maxwell Ferguson           M26  Renton, WA                 1:34:05.74
    6   311  Josh Klimek                M28  Lacey, WA                  1:38:10.98
    7   201  Taija Corso                M36  East Wenatchee, WA         1:42:06.87
    8   317  Eric Sach                  M43  Bellevue, WA               1:49:09.68
    9   120  John Johnson               M43  Shelton, WA                1:49:22.02
   10   303  Gina Lucrezi               W28  Carbondale, CO             1:49:26.97
   11   181  Pete Erickson              M33  Kennewick, WA              1:49:42.18
   12   172  Bryan Bissell              M30  Olympia, WA                1:55:02.91
   13   283  Robert Dengel              M31  Olympia, WA                1:56:39.07
   14   305  Christina Bauer            W32  Flagstaff, AZ              1:56:56.47
   15   151  Simeon Ashworth            M35  Dupont, WA                 1:57:28.19
   16   326  Tim Andruss                M51  Olympia, WA                1:58:23.32
   17   159  Joey Gutjahr               M41  Silverdale, WA             1:58:37.57
   18   145  Matt Szelag                M29  Seattle, WA                1:58:47.71
   19   322  Kevin Fonger               M33  Broomfield, CA             1:59:13.36
   20   333  Danny Stallings            M29  Olympia, WA                1:59:19.33
   21   315  Richard Handley            M23  Tacoma, WA                 1:59:26.63
   22   129  Jeremy Luscher             M31  burien, WA                 1:59:28.31
   23   108  Stefan Straka              M34  Portland, OR               2:01:38.35
   24   266  Jason Weekes               M37  Fife, WA                   2:02:33.27
   25   113  Sarah Kjorstad             W36  Tacoma, WA                 2:02:57.90
   26   231  Christopher McBride        M42  Seattle, WA                2:04:23.33
   27   235  Austin Goble               M25  Tacoma, WA                 2:05:27.93
   28   212  Matthew Mundell            M24  silverdale, WA             2:06:07.65
   29   255  Monica Lloyd               W28  Olympia, WA                2:07:36.45
   30   152  Dan Roper                  M41  Lake Tapps, WA             2:11:34.62
   31   182  Heidi Oksendahl-Byers      W38  Olympia, WA                2:11:39.95
   32   221  Sky Rue                    M29  Olympia, WA                2:11:58.01
   33   154  Renae Goldsmith            W37  Kirkland, WA               2:12:15.38
   34   286  Mark Buck                  M43  Yelm, WA                   2:12:29.44
   35   313  Richard Bushnell           M49  Tumwater, WA               2:14:08.03
   36   329  Roger Violette             M42  Seattle, WA                2:14:15.75
   37   318  Kay Allen                  W35  Seattle, WA                2:16:22.59
   38   158  David Lawson               M35  Seattle, WA                2:16:27.36
   39   149  Jay Baker                  M40  DuPont, WA                 2:16:53.18
   40   196  Jeffrey Hubler             M26  Steilacoom, WA             2:16:53.83
   41   320  Benjamin Weeks             M24  Jblm, WA                   2:16:54.26
   42   224  Robert Moore               M25  Seattle, WA                2:17:25.95
   43   225  Sean Walters               M26  Seattle, WA                2:17:26.29
   44   147  Shawn Lewis                M44  Olympia, WA                2:17:58.35
   45   174  Scott Benson               M32  Seattle, WA                2:17:59.34
   46   126  Doug Portello              M43  Marysville, WA             2:18:20.21
   47   328  Tiff Koehn                 M38  Seattle, WA                2:19:46.24
   48   234  Paul Barber                M49  Roy, WA                    2:19:50.56
   49   186  David Sprague              M23  Jblm, WA                   2:19:56.44
   50   233  Travis Feldheger           M25  Olympia, WA                2:20:06.97
   51   143  Vincent Lucero             M38  Seattle, WA                2:21:02.13
   52   236  Alexandra Winnicki         W24  Seattle, WA                2:21:13.08
   53   297  Andy Scroggs               M31  Olympia, WA                2:22:26.03
   54   203  Kellett Sayre              M30  Lacey, WA                  2:22:34.16
   55   132  Joel Tampien               M26  Lakewood, WA               2:22:38.11
   56   331  Stephen Barber             M26  Lakewood, WA               2:22:57.11
   57   185  Kevin Kehrberg             M38  Tacoma, WA                 2:23:11.22
   58   206  Sable E Bruce              W30  Olympia, WA                2:23:23.02
   59   282  Jessica Craik              W26  Olympia, WA                2:23:44.69
   60   179  Chris Strode               M42  Olympia, WA                2:23:45.17
   61   211  Edward Allen               M35  Dupont, WA                 2:24:13.00
   62   249  Ed Draper                  M33  Olympia, WA                2:24:15.32
   63   157  Seth Sanders               M27  Dupont, WA                 2:24:16.65
   64   109  William Carpenter          M35  Lacey, WA                  2:24:31.39
   65   253  Erica Kinsel               W33  Olympia, WA                2:24:41.35
   66   144  Jessica Szelag             W30  Seattle, WA                2:24:57.68
   67   140  Elizabeth Wasson           W31  Portland, OR               2:25:07.98
   68   107  Aasta Thielke              W30  Portland, OR               2:25:13.39
   69   139  Jacob Wasson               M33  Portland, OR               2:25:15.24
   70   141  Emily Cooper               W35  Portland, OR               2:25:15.92
   71   301  Jeremy Dempsey             M33  Rochester, WA              2:25:16.57
   72   343  Matt Beil                  M26  Puyallup, WA               2:25:43.31
   73   338  Amanda Stehurien           W26  Seattle, WA                2:27:38.05
   74   207  Caitlin Craig-Mickel       W26  olympia, WA                2:27:44.93
   75   118  Burton Williams            M34  Portland, OR               2:28:05.75
   76   332  Jeffery Springer           M30  Lakewood, WA               2:29:06.83
   77   342  Al Nolasco                 M41  DuPont, WA                 2:29:11.66
   78   223  David Acree                M43  Tacoma, WA                 2:29:13.26
   79   193  Kerstin Fischer            W46  Shelton, WA                2:30:09.89
   80   339  Fawn Freeman               W51  Tacoma, WA                 2:30:53.29
   81   146  Stephanie Kelly            W27  Tacoma, WA                 2:31:36.89
   82   105  Kyle Good                  M34  Olympia, WA                2:31:44.23
   83   334  Pedro Gonzalez             M21  Lakewood, WA               2:32:20.02
   84   131  Jen Novobilski             W37  Anchorage, AK              2:32:28.98
   85   230  Julie Westcott             W44  Tacoma, WA                 2:32:34.43
   86   256  Kimberly Kuhlman           W33  Tacoma, WA                 2:32:40.09
   87   330  Tom Helpenstell            M52  Olympia, WA                2:34:06.34
   88   142  Steve Bolingbroke          M50  seattle, WA                2:34:39.89
   89   180  erin ellison               W38  olympia, WA                2:34:45.57
   90   188  Christopher Gocke          M33  Bellevue, WA               2:35:02.31
   91   190  Vanessa Dolbee             W30  Tacoma, WA                 2:36:11.77
   92   324  Larry Keltne               M40  Shelton, WA                2:36:23.63
   93   250  Matthew Murry              M37  Olympia, WA                2:36:49.79
   94   260  Sam Meyer                  M50  Olympia, WA                2:37:14.25
   95   121  Brandi Swortz              W39  Lakewood, WA               2:37:20.06
   96   177  Stephen June               M31  Seattle, WA                2:37:23.48
   97   184  Julie Kehrberg             W39  Tacoma, WA                 2:37:29.31
   98   246  Mariah Summers             W28  Olympia, WA                2:37:39.79
   99   106  Anne Wessel                W32  Seattle, WA                2:38:02.52
  100   156  Duane Richardson           M41  Bonney Lake, WA            2:38:26.98
  101   161  jeffrey caulfield          M42  bremerton, WA              2:38:29.01
  102   127  Robert O'Donnell           M46  Olympia, WA                2:38:34.95
  103   155  Brian Peterson             M36  Tacoma, WA                 2:39:46.31
  104   171  Stacey Guadnola            W35  Tacoma, WA                 2:39:54.26
  105   310  Katherine Steuart          W35  Tacoma, WA                 2:39:54.63
  106   323  Heidi Krajicek             W45  Bellingham, WA             2:40:28.72
  107   321  Matt Cameron               M29  Olympia, WA                2:40:36.05
  108   229  Anelise Cruz               W21  Lacey, WA                  2:41:10.67
  109   287  Nathan Linde               M32  Lacey, WA                  2:41:59.34
  110   148  Catherine Baller           W27  Bothell, WA                2:43:04.76
  111   189  Michael Gocke              M35  Port Orchard, WA           2:43:23.18
  112   239  Sarah Frye                 W30  Olympia, WA                2:44:18.87
  113   291  Todd Steben                M48  Olympia, WA                2:44:23.91
  114   337  Jesse Yandell              M33  Lacey, WA                  2:45:44.46
  115   222  Dave Risvold               M50  Olympia, WA                2:46:03.25
  116   164  Rebecca Garrod             W29  Langley, BC                2:46:28.40
  117   252  michelle olson             W39  Portland, OR               2:47:32.55
  118   128  Suzette O'Donnell          W45  Olympia, WA                2:48:30.82
  119   288  Devin Cadigan              M38  Olympia, WA                2:48:53.98
  120   314  Ned Holt                   M43  Lacey, WA                  2:49:08.37
  121   130  Kevin Walker               M31  Olympia, WA                2:49:33.12
  122   160  Ginny Codd                 W54  Olympia, WA                2:49:39.33
  123   299  Patrick McGrath            M39  Olympia, WA                2:51:03.79
  124   125  Joe Brentin                M33  Tacoma, WA                 2:52:19.79
  125   228  Tyson Bergren              M38  Gig Harbor, WA             2:52:24.11
  126   262  Yanci Melloy               W31  Olympia, WA                2:53:35.39
  127   295  Jodi Halvorson             W36  Olympia, WA                2:53:45.73
  128   133  Julie Tampien              W27  Lakewood, WA               2:53:51.70
  129   197  John Welsh                 M53  Bonneylake, WA             2:54:29.34
  130   281  Paula Beer                 W24  Olympia, WA                2:54:59.71
  131   170  Miguel Ortega              M35  Tacoma, WA                 2:55:15.11
  132   169  Holly Collins              W32  Tacoma, WA                 2:55:15.49
  133   279  Wendy Neidig               W41  Centralia, WA              2:55:31.86
  134   304  Phyllis Stanley-Bowe       W37  Montesano, WA              2:56:51.15
  135   336  Angelia Frerer             W35  Olympia, WA                2:57:21.95
  136   275  Daniel Haney               M39  Ellensburg, WA             2:57:27.46
  137   101  Susie Van Den Ameele       W43  Seattle, WA                2:57:31.41
  138   280  Melissa Orton              W30  Tumwater, WA               2:58:12.37
  139   136  Cynthia Campbell           W25  Tacoma, WA                 2:58:14.62
  140   153  Cheryl Roper               W39  Lake Tapps, WA             2:59:12.73
  141   293  Michelle Johnson           W39  McCleary, WA               2:59:37.17
  142   238  Brian Lutz                 M49  Lacey, WA                  2:59:59.24
  143   110  Elaine Farr                W38  Shelton, WA                3:00:08.45
  144   124  Brianne Gruber             W26  Marquette, MI              3:00:16.06
  145   115  Yvonne Gillette            W36  black diamond, WA          3:00:46.42
  146   258  Ali Cameron                W26  Olympia, WA                3:01:21.58
  147   248  Angela Coats McCarthy      W33  Olympia, WA                3:01:39.54
  148   254  Alicia Young               W32  Olympia, WA                3:01:39.92
  149   335  Kim Bosler                 W32  Olympia, WA                3:03:35.41
  150   264  Greg Bargmann              M63  Olympia, WA                3:04:07.21
  151   269  Jennifer Seward            W38  Olympia, WA                3:04:13.08
  152   276  Liz Shine                  W37  Olympia, WA                3:04:51.15
  153   277  Dianne Irwin               W51  Lacey, WA                  3:04:52.63
  154   241  Jason Shaw                 M33  Seattle, WA                3:05:10.84
  155   308  Rachel Gaidrich            W39  Hoquiam, WA                3:07:41.71
  156   341  Christi Boora              W39  Olympia, WA                3:07:42.10
  157   178  Pam Caba                   W45  Aberdeen, WA               3:07:42.55
  158   198  Corinna Krick              W38  Ocean Shores, WA           3:07:42.98
  159   300  Tricia Bowley              W37  Aberdeen, WA               3:07:43.47
  160   271  Donna Portmann             W41  Aberdeen, WA               3:07:44.03
  161   183  Kara Lanning               W26  Puyallup, WA               3:11:03.64
  162   187  Tahnee Groat               W41  Portland, OR               3:11:22.52
  163   327  Alfredo Palacios           M37  San Antonio, TX            3:11:38.84
  164   284  Adrienne Lopata            W32  Bremerton, WA              3:12:44.99
  165   278  Jennifer Dike              W33  Tenino, WA                 3:14:34.83
  166   104  Holly Hodgson              W38  Olympia, WA                3:14:51.29
  167   205  Karla Jensen               W36  Olympia, WA                3:14:51.70
  168   263  Laura Philpot              W36  Maple Valley, WA           3:14:52.86
  169   192  Alexis Hausner             W19  Maple Valley, WA           3:15:35.02
  170   325  Katani Howell              W30  Lacey, WA                  3:15:46.08
  171   117  Jessica Phipps             W32  Olympia, WA                3:18:46.50
  172   116  Lisa Hopkins               W36  tumwater, WA               3:18:46.88
  173   220  Shannon Phipps             M38  Olympia, WA                3:18:47.25
  174   199  Katy Weatherley            W30  Battle Ground, WA          3:19:01.09
  175   200  Anna Palmer                W30  Battle Ground, WA          3:19:01.44
  176   217  Erin Thorne                W29  Federal Way, WA            3:19:03.36
  177   219  Samantha Hausner           W21  Maple Valley, WA           3:20:02.64
  178   137  Reg Rasmussen              M32  yelm, WA                   3:22:08.87
  179   312  Anna Camier                W38  Gig Harbor, WA             3:22:21.47
  180   165  April Kedrowski            W27  Everett, WA                3:22:37.12
  181   162  Jennifer Vanderhoof        W42  Seattle, WA                3:23:50.10
  182   251  Gina Romero                W36  Tumwater, WA               3:24:08.16
  183   244  Danika Werner              W35  Tumwater, WA               3:24:08.56
  184   243  Christine Reed             W40  Tumwater, WA               3:24:08.91
  185   202  Curtis Davis               M33  Graham, WA                 3:25:18.40
  186   191  Karen Adams                W29  Tacoma, WA                 3:25:29.85
  187   292  Dan Messing                M38  McCleary, WA               3:26:16.41
  188   173  Kimberly Stein             W26  Jblm, WA                   3:27:34.77
  189   340  Jacquelin Ashley           W40  Tacoma, WA                 3:27:36.10
  190   213  Rita Peterson              W43  Montesano, WA              3:28:25.61
  191   214  Angela Crowley             M42  Montesano, WA              3:28:25.97
  192   227  James Harris               M31  pe ell, WA                 3:28:58.82
  193   272  Frankie Gordon             M69  Aberdeen, WA               3:28:59.52
  194   167  Natalia Valdez             W28  lynnwood, WA               3:29:17.91
  195   261  Kortnie Brockwalder        W23  Lacey, WA                  3:32:07.34
  196   122  Greg Carpenter             M47  Kent, WA                   3:32:13.38
  197   259  Amanda Burgess             W26  Olympia, WA                3:32:14.88
  198   195  Melissa McCoy              W31  Spanaway, WA               3:42:43.62
  199   215  Heather Parsons            W26  Gig Harbor, WA             3:43:23.88
  200   216  Jill Vedros                W59  Gig Harbor, WA             3:43:24.24
  201   245  Nikki Todd                 W41  Steilacoom, WA             3:46:40.01
  202   135  Valerie R. Cisco           W28  Mountlake Terrace, WA      3:47:01.43
  203   134  Alexander Scillitani       M24  Bellevue, WA               3:47:01.81
  204   111  Dania Bandas               W35  Lacey, WA                  3:51:59.20
  205   112  Stefan Bandas              M39  Lacey, WA                  3:51:59.66
  206   316  Daniel Cheah               M35  Seattle, WA                3:52:05.45
  207   289  Laura Gjuka                W41  University Place, WA       3:54:13.93
  208   290  Joel Gjuka                 M39  University Place, WA       3:54:14.28
  209   209  Charles Gilman             M34  Rainier, WA                3:55:15.55
  210   285  Sherri Corcoran            W46  Olympia, WA                3:57:31.63
  211   114  Amy Rayl                   W38  Renton, WA                 4:08:23.74
  212   166  Heidi Vanderlaan           W41  Newcastle, WA              4:08:24.09
  213   420  Timothy Troxel             M33  Francesville, IN           4:27:49.01
  214   163  Renee' Bruess              W46  Cheney, WA                 4:32:34.65
  215   309  Michalea DeBono            W46  Olympia, WA                4:32:35.25
  216   268  Melissa Osborn             W34  Tumwater, WA               4:35:26.73
  217   100  Alice Fiman                W37  Tumwater, WA               4:35:27.01
  218   267  Sandra Stott               W55  Olympia, WA                4:35:27.30
  219   242  Susan Reehill              W48  Tacoma, WA                 4:46:10.74
  220   194  Amy Lynes                  W45  Tacoma, WA                 4:46:15.88
  221   226  Cathy Buchanan             W53  Shelton, WA                5:25:57.01




 View 2012 Race day photos here


Half Marathon  Age Group

Place Name                 Age Hometown             Avg Mile Time___________

15-19 Results  Women

  1 Alexis Hausner           W19 Maple Valley, WA       14:59.4 3:15:35.02

20-29 Results  Women

  1 Gina Lucrezi             W28 Carbondale, CO          8:23.3 1:49:26.97
  2 Monica Lloyd             W28 Olympia, WA             9:46.8 2:07:36.45
  3 Alexandra Winnicki       W24 Seattle, WA            10:49.4 2:21:13.08
  4 Jessica Craik            W26 Olympia, WA            11:01.0 2:23:44.69
  5 Amanda Stehurien         W26 Seattle, WA            11:18.9 2:27:38.05
  6 Caitlin Craig-Mickel     W26 olympia, WA            11:19.4 2:27:44.93
  7 Stephanie Kelly          W27 Tacoma, WA             11:37.2 2:31:36.89
  8 Mariah Summers           W28 Olympia, WA            12:05.0 2:37:39.79
  9 Anelise Cruz             W21 Lacey, WA              12:21.2 2:41:10.67
 10 Catherine Baller         W27 Bothell, WA            12:29.9 2:43:04.76
 11 Rebecca Garrod           W29 Langley, BC            12:45.5 2:46:28.40
 12 Julie Tampien            W27 Lakewood, WA           13:19.5 2:53:51.70
 13 Paula Beer               W24 Olympia, WA            13:24.7 2:54:59.71
 14 Cynthia Campbell         W25 Tacoma, WA             13:39.6 2:58:14.62
 15 Brianne Gruber           W26 Marquette, MI          13:48.9 3:00:16.06
 16 Ali Cameron              W26 Olympia, WA            13:54.0 3:01:21.58
 17 Kara Lanning             W26 Puyallup, WA           14:38.6 3:11:03.64
 18 Erin Thorne              W29 Federal Way, WA        15:15.3 3:19:03.36
 19 Samantha Hausner         W21 Maple Valley, WA       15:19.9 3:20:02.64
 20 April Kedrowski          W27 Everett, WA            15:31.7 3:22:37.12
 21 Karen Adams              W29 Tacoma, WA             15:44.9 3:25:29.85
 22 Kimberly Stein           W26 Jblm, WA               15:54.5 3:27:34.77
 23 Natalia Valdez           W28 lynnwood, WA           16:02.4 3:29:17.91
 24 Kortnie Brockwalder      W23 Lacey, WA              16:15.4 3:32:07.34
 25 Amanda Burgess           W26 Olympia, WA            16:16.0 3:32:14.88
 26 Heather Parsons          W26 Gig Harbor, WA         17:07.3 3:43:23.88
 27 Valerie R. Cisco         W28 Unattached             17:23.9 3:47:01.43

30-39 Results  Women

  1 Christina Bauer          W32 Flagstaff, AZ           8:57.8 1:56:56.47
  2 Sarah Kjorstad           W36 Tacoma, WA              9:25.4 2:02:57.90
  3 Heidi Oksendahl-Byers    W38 Olympia, WA            10:05.5 2:11:39.95
  4 Renae Goldsmith          W37 Kirkland, WA           10:08.2 2:12:15.38
  5 Kay Allen                W35 Seattle, WA            10:27.1 2:16:22.59
  6 Sable E Bruce            W30 Olympia, WA            10:59.3 2:23:23.02
  7 Erica Kinsel             W33 Olympia, WA            11:05.3 2:24:41.35
  8 Jessica Szelag           W30 Seattle, WA            11:06.6 2:24:57.68
  9 Elizabeth Wasson         W31 Portland, OR           11:07.4 2:25:07.98
 10 Aasta Thielke            W30 Portland, OR           11:07.8 2:25:13.39
 11 Emily Cooper             W35 Portland, OR           11:08.0 2:25:15.92
 12 Jen Novobilski           W37 Anchorage, AK          11:41.2 2:32:28.98
 13 Kimberly Kuhlman         W33 Tacoma, WA             11:42.0 2:32:40.09
 14 erin ellison             W38 olympia, WA            11:51.6 2:34:45.57
 15 Vanessa Dolbee           W30 Tacoma, WA             11:58.2 2:36:11.77
 16 Brandi Swortz            W39 Lakewood, WA           12:03.5 2:37:20.06
 17 Julie Kehrberg           W39 Tacoma, WA             12:04.2 2:37:29.31
 18 Anne Wessel              W32 Seattle, WA            12:06.7 2:38:02.52
 19 Stacey Guadnola          W35 Tacoma, WA             12:15.3 2:39:54.26
 20 Katherine Steuart        W35 Tacoma, WA             12:15.3 2:39:54.63
 21 Sarah Frye               W30 Olympia, WA            12:35.6 2:44:18.87
 22 michelle olson           W39 Portland, OR           12:50.4 2:47:32.55
 23 Yanci Melloy             W31 Olympia, WA            13:18.2 2:53:35.39
 24 Jodi Halvorson           W36 Olympia, WA            13:19.0 2:53:45.73
 25 Holly Collins            W32 Tacoma, WA             13:25.9 2:55:15.49
 26 Phyllis Stanley-Bowe     W37 Montesano, WA          13:33.2 2:56:51.15
 27 Angelia Frerer           W35 Olympia, WA            13:35.6 2:57:21.95
 28 Melissa Orton            W30 Tumwater, WA           13:39.5 2:58:12.37
 29 Cheryl Roper             W39 Lake Tapps, WA         13:44.1 2:59:12.73
 30 Michelle Johnson         W39 McCleary, WA           13:46.0 2:59:37.17
 31 Elaine Farr              W38 Shelton, WA            13:48.4 3:00:08.45
 32 Yvonne Gillette          W36 black diamond, WA      13:51.3 3:00:46.42
 33 Angela Coats McCarthy    W33 Olympia, WA            13:55.3 3:01:39.54
 34 Alicia Young             W32 Olympia, WA            13:55.4 3:01:39.92
 35 Kim Bosler               W32 Olympia, WA            14:04.2 3:03:35.41
 36 Jennifer Seward          W38 Olympia, WA            14:07.1 3:04:13.08
 37 Liz Shine                W37 Olympia, WA            14:10.0 3:04:51.15
 38 Rachel Gaidrich          W39 Hoquiam, WA            14:23.1 3:07:41.71
 39 Christi Boora            W39 Olympia, WA            14:23.1 3:07:42.10
 40 Corinna Krick            W38 Ocean Shores, WA       14:23.2 3:07:42.98
 41 Tricia Bowley            W37 Aberdeen, WA           14:23.2 3:07:43.47
 42 Adrienne Lopata          W32 Bremerton, WA          14:46.3 3:12:44.99
 43 Jennifer Dike            W33 Tenino, WA             14:54.7 3:14:34.83
 44 Holly Hodgson            W38 Olympia, WA            14:56.0 3:14:51.29
 45 Karla Jensen             W36 Olympia, WA            14:56.0 3:14:51.70
 46 Laura Philpot            W36 Maple Valley, WA       14:56.1 3:14:52.86
 47 Katani Howell            W30 Lacey, WA              15:00.2 3:15:46.08
 48 Jessica Phipps           W32 Olympia, WA            15:14.0 3:18:46.50
 49 Lisa Hopkins             W36 tumwater, WA           15:14.1 3:18:46.88
 50 Katy Weatherley          W30 Battle Ground, WA      15:15.2 3:19:01.09
 51 Anna Palmer              W30 Battle Ground, WA      15:15.2 3:19:01.44
 52 Anna Camier              W38 Gig Harbor, WA         15:30.5 3:22:21.47
 53 Gina Romero              W36 Tumwater, WA           15:38.7 3:24:08.16
 54 Danika Werner            W35 Tumwater, WA           15:38.7 3:24:08.56
 55 Melissa McCoy            W31 Spanaway, WA           17:04.2 3:42:43.62
 56 Dania Bandas             W35 Lacey, WA              17:46.7 3:51:59.20
 57 Amy Rayl                 W38 Renton, WA             19:02.2 4:08:23.74
 58 Melissa Osborn           W34 Tumwater, WA           21:06.6 4:35:26.73
 59 Alice Fiman              W37 Tumwater, WA           21:06.6 4:35:27.01

40-49 Results  Women

  1 Kerstin Fischer          W46 Shelton, WA            11:30.5 2:30:09.89
  2 Julie Westcott           W44 Tacoma, WA             11:41.6 2:32:34.43
  3 Heidi Krajicek           W45 Bellingham, WA         12:17.9 2:40:28.72
  4 Suzette O'Donnell        W45 Olympia, WA            12:54.9 2:48:30.82
  5 Wendy Neidig             W41 Centralia, WA          13:27.2 2:55:31.86
  6 Susie Van Den Ameele     W43 Seattle, WA            13:36.3 2:57:31.41
  7 Pam Caba                 W45 Aberdeen, WA           14:23.2 3:07:42.55
  8 Donna Portmann           W41 Aberdeen, WA           14:23.3 3:07:44.03
  9 Tahnee Groat             W41 Portland, OR           14:40.0 3:11:22.52
 10 Jennifer Vanderhoof      W42 Seattle, WA            15:37.3 3:23:50.10
 11 Christine Reed           W40 Tumwater, WA           15:38.7 3:24:08.91
 12 Jacquelin Ashley         W40 Tacoma, WA             15:54.6 3:27:36.10
 13 Rita Peterson            W43 Montesano, WA          15:58.4 3:28:25.61
 14 Nikki Todd               W41 Steilacoom, WA         17:22.3 3:46:40.01
 15 Laura Gjuka              W41 Unattached             17:57.1 3:54:13.93
 16 Sherri Corcoran          W46 Olympia, WA            18:12.2 3:57:31.63
 17 Heidi Vanderlaan         W41 Newcastle, WA          19:02.2 4:08:24.09
 18 Renee' Bruess            W46 Cheney, WA             20:53.4 4:32:34.65
 19 Michalea DeBono          W46 Olympia, WA            20:53.4 4:32:35.25
 20 Susan Reehill            W48 Tacoma, WA             21:55.9 4:46:10.74
 21 Amy Lynes                W45 Tacoma, WA             21:56.3 4:46:15.88

50-59 Results  Women

  1 Fawn Freeman             W51 Tacoma, WA             11:33.8 2:30:53.29
  2 Ginny Codd               W54 Olympia, WA            13:00.1 2:49:39.33
  3 Dianne Irwin             W51 Lacey, WA              14:10.1 3:04:52.63
  4 Jill Vedros              W59 Gig Harbor, WA         17:07.3 3:43:24.24
  5 Sandra Stott             W55 Olympia, WA            21:06.6 4:35:27.30

20-29 Results  Men

  1 Jared Scott              M29 Grand Canyon, AZ        6:52.2 1:29:38.10
  2 Weston Fuhrman           M28 Portland, OR            7:10.3 1:33:34.95
  3 Maxwell Ferguson         M26 Renton, WA              7:12.7 1:34:05.74
  4 Josh Klimek              M28 Lacey, WA               7:31.5 1:38:10.98
  5 Matt Szelag              M29 Seattle, WA             9:06.3 1:58:47.71
  6 Danny Stallings          M29 Olympia, WA             9:08.7 1:59:19.33
  7 Richard Handley          M23 Tacoma, WA              9:09.3 1:59:26.63
  8 Austin Goble             M25 Tacoma, WA              9:36.9 2:05:27.93
  9 Matthew Mundell          M24 silverdale, WA          9:40.0 2:06:07.65
 10 Sky Rue                  M29 Olympia, WA            10:06.8 2:11:58.01
 11 Jeffrey Hubler           M26 Steilacoom, WA         10:29.5 2:16:53.83
 12 Benjamin Weeks           M24 Jblm, WA               10:29.5 2:16:54.26
 13 Robert Moore             M25 Seattle, WA            10:32.0 2:17:25.95
 14 Sean Walters             M26 Seattle, WA            10:32.0 2:17:26.29
 15 David Sprague            M23 Jblm, WA               10:43.5 2:19:56.44
 16 Travis Feldheger         M25 Olympia, WA            10:44.3 2:20:06.97
 17 Joel Tampien             M26 Lakewood, WA           10:55.9 2:22:38.11
 18 Stephen Barber           M26 Lakewood, WA           10:57.4 2:22:57.11
 19 Seth Sanders             M27 Dupont, WA             11:03.4 2:24:16.65
 20 Matt Beil                M26 Puyallup, WA           11:10.1 2:25:43.31
 21 Pedro Gonzalez           M21 Lakewood, WA           11:40.5 2:32:20.02
 22 Matt Cameron             M29 Olympia, WA            12:18.5 2:40:36.05
 23 Alexander Scillitani     M24 Bellevue, WA           17:24.0 3:47:01.81

30-39 Results  Men

  1 Matthew Byrne            M36 Scranton, PA            6:37.6 1:26:27.91
  2 Robert Krar              M35 Flagstaff, AZ           6:55.1 1:30:16.38
  3 Taija Corso              M36 East Wenatchee, WA      7:49.6 1:42:06.87
  4 Pete Erickson            M33 Kennewick, WA           8:24.5 1:49:42.18
  5 Bryan Bissell            M30 Olympia, WA             8:49.0 1:55:02.91
  6 Robert Dengel            M31 Olympia, WA             8:56.4 1:56:39.07
  7 Simeon Ashworth          M35 Dupont, WA              9:00.2 1:57:28.19
  8 Kevin Fonger             M33 Broomfield, CA          9:08.2 1:59:13.36
  9 Jeremy Luscher           M31 burien, WA              9:09.4 1:59:28.31
 10 Stefan Straka            M34 Portland, OR            9:19.4 2:01:38.35
 11 Jason Weekes             M37 Fife, WA                9:23.6 2:02:33.27
 12 David Lawson             M35 Seattle, WA            10:27.5 2:16:27.36
 13 Scott Benson             M32 Seattle, WA            10:34.5 2:17:59.34
 14 Tiff Koehn               M38 Seattle, WA            10:42.7 2:19:46.24
 15 Vincent Lucero           M38 Seattle, WA            10:48.5 2:21:02.13
 16 Andy Scroggs             M31 Olympia, WA            10:55.0 2:22:26.03
 17 Kellett Sayre            M30 Lacey, WA              10:55.6 2:22:34.16
 18 Kevin Kehrberg           M38 Tacoma, WA             10:58.4 2:23:11.22
 19 Edward Allen             M35 Dupont, WA             11:03.2 2:24:13.00
 20 Ed Draper                M33 Olympia, WA            11:03.3 2:24:15.32
 21 William Carpenter        M35 Lacey, WA              11:04.6 2:24:31.39
 22 Jacob Wasson             M33 Portland, OR           11:07.9 2:25:15.24
 23 Jeremy Dempsey           M33 Rochester, WA          11:08.0 2:25:16.57
 24 Burton Williams          M34 Portland, OR           11:21.0 2:28:05.75
 25 Jeffery Springer         M30 Lakewood, WA           11:25.7 2:29:06.83
 26 Kyle Good                M34 Olympia, WA            11:37.7 2:31:44.23
 27 Christopher Gocke        M33 Bellevue, WA           11:52.9 2:35:02.31
 28 Matthew Murry            M37 Olympia, WA            12:01.2 2:36:49.79
 29 Stephen June             M31 Seattle, WA            12:03.7 2:37:23.48
 30 Brian Peterson           M36 Tacoma, WA             12:14.7 2:39:46.31
 31 Nathan Linde             M32 Lacey, WA              12:24.9 2:41:59.34
 32 Michael Gocke            M35 Port Orchard, WA       12:31.3 2:43:23.18
 33 Jesse Yandell            M33 Lacey, WA              12:42.1 2:45:44.46
 34 Devin Cadigan            M38 Olympia, WA            12:56.7 2:48:53.98
 35 Kevin Walker             M31 Olympia, WA            12:59.7 2:49:33.12
 36 Patrick McGrath          M39 Olympia, WA            13:06.6 2:51:03.79
 37 Joe Brentin              M33 Tacoma, WA             13:12.4 2:52:19.79
 38 Tyson Bergren            M38 Gig Harbor, WA         13:12.8 2:52:24.11
 39 Miguel Ortega            M35 Tacoma, WA             13:25.9 2:55:15.11
 40 Daniel Haney             M39 Ellensburg, WA         13:36.0 2:57:27.46
 41 Jason Shaw               M33 Seattle, WA            14:11.5 3:05:10.84
 42 Alfredo Palacios         M37 San Antonio, TX        14:41.3 3:11:38.84
 43 Shannon Phipps           M38 Olympia, WA            15:14.1 3:18:47.25
 44 Reg Rasmussen            M32 yelm, WA               15:29.5 3:22:08.87
 45 Curtis Davis             M33 Graham, WA             15:44.1 3:25:18.40
 46 Dan Messing              M38 McCleary, WA           15:48.5 3:26:16.41
 47 James Harris             M31 pe ell, WA             16:01.0 3:28:58.82
 48 Stefan Bandas            M39 Lacey, WA              17:46.8 3:51:59.66
 49 Daniel Cheah             M35 Seattle, WA            17:47.2 3:52:05.45
 50 Joel Gjuka               M39 Unattached             17:57.1 3:54:14.28
 51 Charles Gilman           M34 Rainier, WA            18:01.8 3:55:15.55
 52 Timothy Troxel           M33 Francesville, IN       20:31.5 4:27:49.01

40-49 Results  Men

  1 Eric Sach                M43 Bellevue, WA            8:22.0 1:49:09.68
  2 John Johnson             M43 Shelton, WA             8:22.9 1:49:22.02
  3 Joey Gutjahr             M41 Silverdale, WA          9:05.5 1:58:37.57
  4 Christopher McBride      M42 Seattle, WA             9:32.0 2:04:23.33
  5 Dan Roper                M41 Lake Tapps, WA         10:05.0 2:11:34.62
  6 Mark Buck                M43 Yelm, WA               10:09.2 2:12:29.44
  7 Richard Bushnell         M49 Tumwater, WA           10:16.8 2:14:08.03
  8 Roger Violette           M42 Seattle, WA            10:17.4 2:14:15.75
  9 Jay Baker                M40 DuPont, WA             10:29.5 2:16:53.18
 10 Shawn Lewis              M44 Olympia, WA            10:34.5 2:17:58.35
 11 Doug Portello            M43 Marysville, WA         10:36.1 2:18:20.21
 12 Paul Barber              M49 Roy, WA                10:43.1 2:19:50.56
 13 Chris Strode             M42 Olympia, WA            11:01.0 2:23:45.17
 14 Al Nolasco               M41 DuPont, WA             11:26.1 2:29:11.66
 15 David Acree              M43 Tacoma, WA             11:26.2 2:29:13.26
 16 Larry Keltne             M40 Shelton, WA            11:59.2 2:36:23.63
 17 Duane Richardson         M41 Bonney Lake, WA        12:08.6 2:38:26.98
 18 jeffrey caulfield        M42 bremerton, WA          12:08.8 2:38:29.01
 19 Robert O'Donnell         M46 Olympia, WA            12:09.2 2:38:34.95
 20 Todd Steben              M48 Olympia, WA            12:36.0 2:44:23.91
 21 Ned Holt                 M43 Lacey, WA              12:57.8 2:49:08.37
 22 Brian Lutz               M49 Lacey, WA              13:47.6 2:59:59.24
 23 Angela Crowley           M42 Montesano, WA          15:58.4 3:28:25.97
 24 Greg Carpenter           M47 Kent, WA               16:15.9 3:32:13.38

50-59 Results  Men

  1 Tim Andruss              M51 Olympia, WA             9:04.4 1:58:23.32
  2 Tom Helpenstell          M52 Olympia, WA            11:48.6 2:34:06.34
  3 Steve Bolingbroke        M50 seattle, WA            11:51.2 2:34:39.89
  4 Sam Meyer                M50 Olympia, WA            12:03.0 2:37:14.25
  5 Dave Risvold             M50 Olympia, WA            12:43.6 2:46:03.25
  6 John Welsh               M53 Bonneylake, WA         13:22.4 2:54:29.34

60-69 Results  Men

  1 Greg Bargmann            M63 Olympia, WA            14:06.6 3:04:07.21
  2 Frankie Gordon           M69 Aberdeen, WA           16:01.0 3:28:59.52




 View 2012 Race day photos here
 



If you have a problem with your results, please send craigwdickson@hotmail.com your comments



Bookmark and Share

 

 

 

 

 

Copyright 1996 - 2017 ontherunevents.com, All rights reserved.


Commercial use or redistribution in any form, printed or electronic, is prohibited.

Visit other areas of ontherunevents.com here!.
Select area :

please visit

Contact us today for details on how we can help get your event or product Online